Menu

Okolí

Chalupa Sobotka se nachází v kouzelném kraji Českého ráje, je situovaná v historickém centru městečka Sobotky, z celé zahrady je výhled na lovecký zámek Humprecht, dobrá občanská vybavenost, pár kroků, jak do města za zábavou, tak do klidu přírody. Okolo naší chalupy jsou umístěny další historické roubenky, které celé prostředí dotváří. Krásné koupaliště je vzdálené 20 min chůzí a je vybaveno brouzdalištěm, dětským koutkem, dětským bazénem, kurty, hřištěm na plážový volejbal, stolním tenisem a dalšími službami. Zámek Humprecht je, co by kamenem dohodil. V bezprostřední blízkosti se také nachází hrad Kost, pohádková vesnice Vesec u Sobotky, Semtínská lípa, jezero Pelíšek a mnoho mnoho dalších nádherných míst tohoto kraje.

Restaurace Pošta vzdálená 280 metrů, s krásným letním posezením, venku s dětským koutkem, česká a italská kuchyně, denní menu atd…

Restaurace Bůrovna vzdálená 500 metrů s posezením na letní terase, pro děti je zde rozsáhlý dětský koutek s bazénem a také beach volejbalové hřiště.

Cukrárna Stáza s dětským koutkem vzdálená 230 metrů.

Výlety, atrakce, zábava

Možnosti zábavy, sportu a kulturního vyžití jsou v našem okolí nevyčerpatelné. Je zde spousta zajímavých tras pro cyklisty. Společenským a kulturním centrem je město Jičín, www.mujjicin.cz,  www.kzmj.cz, www.pohadka.czwww.sport-jicin.cz, zde vyhlášené sobotní trhy.

Hrady: Perlou mezi hrady je jistě hrad Kost www.hrad-kost.cz cca 4,5km. Zřícenina hradu Trosky www.hrad-trosky.eu cca 14km. Hrad Valdštejn www.hrad-valdstejn.cz cca 19km. Zřícenina ve skalách, hrad Valečov www.castles.cz cca 14km, Drábské světničky www.drabske-svetnicky.cz cca 16km, zřícenina hradu Kumburk www.kumburk.cz cca 24km, s krásnou vyhlídkou atd. Zámky: Jičínský zámek je v centru města na překrásném náměstí cca 14km. Hrubý Rohozec u Turnova www.hruby-rohozec.eu cca 20km. Zámek Sychrov u Turnova www.zameksychrov.wz.cz cca 24km, zámek Hrubá Skála www.interregion.cz cca 13km, zámek Staré Hrady www.starehrady.cz cca 12km, zámek Humprecht u Sobotky www.humprecht.cz cca 0,5km, www.pametihodnosti.cz. Jistě by jste neměli vynechat blízkou raritu, obrácené zvony v Rovensku pod Troskami www.rovensko.cz cca 13km.

Prachovské skály – ráj horolezců a turistů www.prachovskeskaly.com cca 12km. Přírodní koupaliště – Jinolické rybníky cca 13km, Rumcajsovu jeskyni www.turistika.cz cca 16km. Projížďky na koních – Dvůr Borčice www.borcice.cz cca 14km. AFRIKA NA VLASTNÍ OČI v ZOO Dvůr Králové nad Labem. Udělejte si krásný celodenní výlet do nejkrásnější zoo vzdálené 50km, info na www.zoo-dvur-kralove.cz, cestou se zastavte na hradu Pecka (Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic) www.hradpecka.cz cca 37km.

Neznáte význam slovního spojení genius loci? Prodlužte si výlet o několik kilometrů na Hospital Kuks www.hospital-kuks.cz cca 58km, získá Vás nezapomenutelnou atmosférou. Chcete vidět nejpestřejší soubor exotických rostlin v České republice? Po ujetí 45km se staňte jedním ze 100 000 návštěvníků botanické, ale i zoologické zahrady Liberec www.botaniliberec.cz a poté využijte známé Aqucentrum Babylon www.centrumbabylon.cz

!!! STŘEDOVĚK NA VLASTNÍ KŮŽI !!! Po prohlídce překrásného Zámku Dětenice se jistě zastavte ve středověké krčmě v podzámčí a vstoupíte do reálné historie zájezdního hostince www.zamekdetenice.cz a www.krcmadetenice.cz To vše je vzdálené 16km.

Další zajímavé odkazy: expozice drahých kamenů – Muzeum Nová Paka, www.muzeum.cz nebo Muzeum starých aut a motorek Nová paka www.automotomuseum.eu cca 30km, CHKO Český ráj www.cesky-raj.info, město Sobotka www.sobotka.cz, vrch Kozákov www.interregion.cz cca 24km.

Muzeum panenek www.muzeumpanenek.cz cca 12km, Štastná země www.stastnazeme.cz 16km, vyhlídkové lety – letiště Jičín www.letistejicin.info cca 14km.

Možnosti koupání: koupaliště Sobotkakoupaliště Mladějovrybník Věžákkoupaliště Ostružno – SklářKomárovský rybníkkoupaliště KacanovyJinolické rybníkykoupaliště Kněžmostrybník Bažantníkkoupaliště SedmihorkyRoudenský rybníkkoupaliště Libáňrybník Žabakorkoupaliště Jičín – KnížeMalý a Velký písečák.

Blízká lyžařská střediska: Kozákov.